Zdrowy i niskokaloryczny napój migdałowy

Zdrowy i niskokaloryczny napój migdałowy

Dieta jest kluczowym czynnikiem wpływającym na zdrowie i samopoczucie. Wybieranie wartościowych produktów jest podstawą dobrze zbilansowanego jadłospisu. Z tego powodu, stosowanie zdrowych zamienników do tradycyjnych posiłków może okazać się niezwykle pomocne. Napój migdałowy od BEE cieszy się ogromną popularnością zarówno ze względu na fakt, że może zastępować mleko krowie, ale również dostarcza wielu dobroczynnych składników odżywczych.

Niskokaloryczny napój migdałowy

Migdały będące bazą mleka migdałowego są bogate w wiele witamin i minerałów. To jednak nie jedyne zalety napoju migdałowego. Napój ten jest niskokaloryczny, z tego powodu świetnie sprawdza się dla osób będących na diecie. Niska zawartość węglowodanów sprawia, że napój migdałowy może być wybierany przez diabetyków. Warto również zauważyć, że orzechy zawierają tzw. zdrowe tłuszcze, które również zawarte są w napoju migdałowym.

Zamiennik mleka na diecie roślinnej

Dieta wegańska i wegetariańska obliguje do porzucenia mięs i produktów odzwierzęcych. Okazuje się, że napój migdałowy jest świetnym zamiennikiem mleka krowiego, dlatego jest bardzo pożądanym produktem u osób na diecie roślinnej. Napój migdałowy jest również świetną alternatywą dla osób z nietolerancją laktozy. Dzięki zastosowaniu takiego zamiennika, osoby na diecie eliminującej produkty mleczne nie muszą rezygnować z ulubionej białej kawy.

Zastosowanie napoju migdałowego w kuchni

Ze względu na to, że napój migdałowy jest świetnym zamiennikiem  mleka krowiego, odnajduje on wiele zastosowań, w przypadku przygotowania codziennych posiłków, takich jak:

  • płatki śniadaniowe – napój migdałowy z powodzeniem może zostać użyty do przygotowania klasycznych płatków śniadaniowych. Taki posiłek jest lekkostrawny oraz niskokaloryczny, a mimo to zapewnia wiele energii na cały dzień.
  • zdrowe i pyszne szejki – zastosowanie napoju migdałowego w szejkach oraz koktajlach jest bardzo pomocne. Wystarczy zmiksować ulubione owoce z napojem migdałowym, by móc cieszyć się niezwykle zdrowym i orzeźwiającym szejkiem.
  • tradycyjne ciasta oraz naleśniki – zamiast mleka krowiego można do swoich wypieków dodać napój migdałowy. Ciasta powstałe z użyciem napoju migdałowego nie różnią się smakiem od tych przyrządzonych w tradycyjny sposób.
  • kaszka z mleczkiem – napój migdałowy pozwala na przygotowanie pysznych deserów i śniadań na bazie kaszy. Tak przygotowany posiłek jest bardzo smaczny, a delikatna słodycz napoju migdałowego sprawia, że potrawy często nie trzeba już dosładzać.
Zdjęcie utworzone przez 8photo - pl.freepik.com
Share